Забезпечення збереження кількості та якості нафтопродуктів при зберіганні
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.6.9749Анотація
Розглянуто, проаналізовано і систематизовано дані відносно технічних засобів для запобігання втрат нафтопродуктів від випаровування. Представлено аналіз фізико-хімічних та організаційних заходів, спрямованих на вирішення проблеми безповоротніх втрат, спричинених випаровуванням нафтопродуктів. Для запобігання природних втрат нафти і нафтопродуктів в резервуарних парках велика увага приділяється вдосконаленню дихальної і запобіжної арматури резервуарів. Найбільший інтерес серед розробок в області дихальної арматури представляє термоелектричний охолоджувач-конденсатор, принцип дії якого базується на так званому ефекті Пельтье, відкритому в 1834 роціПосилання
Янг-Чанг Сан, Киллат Х.Р. Адсорбционная защита окружающей среды от загрязнений при «дыхании» резервуаров // Переработка углеводородов, 1976. - № 9. -С. 17-18.
Яковлев B.C. Хранение нефтепродуктов. Проблема защиты окружающей среды. -М.: Химия, 1987.- 150 с.
Бойченко C.B. Зниження втрат нафтопродуктів від випаровування під час зберігання // Нафтова і газова промисловість, 1995. - № 3. - С. 44-45.
Хамидуллин Ф.Ф., Шайхутдинов M.Я., Гибадуллин А.А.,
Кавеев Х.З., Закиев Ф.А., Ибрагимов И.М., Хайруллин Н.М. Эффективность применения современных систем улавливания легких фракций нефти // Нефтяное хозяйство, 1999. - № 6. - С.52-53.
Тронов В.П., Сахабутдинов Р.З., Закиев Ф.А., Рахимов И.В., Ибрагимов ИВ. Эксплуатация систем улавливания паров нефти на промыслах // Нефтяное хозяйство, 1996. - № 6. - С.50-52.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).