АПРОКСИМАЦІЙНІ МОДЕЛІ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ НЕЦІЛОГО ПОРЯДКУ З ЗАСТОСУВАННЯМ ІНТЕРПОЛЯЦІЙНО-ЕКСТРАПОЛЯЦІЙНОГО МЕТОДУ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.19.969Анотація
Розглянуто спектральний підхід до моделювання динамічних систем дробового порядку. Для апроксимації використано інтерполяційно-екстраполяційний метод.Посилання
Моделирование динамических систем: Аспекты мониторинга и обработки сигналов / В.В. Васильєв, Г.И. Грездов, Л.А. Симак и др. – К.: НАН Украины, 2002. – 344 с.
Jang L., Schaufelberger W. Block-pulse func-tions and their applications in control systems. – Springer-Verlag, 1992. – 235 p.
Симак Л.А. Аппроксимирующие импуль-сные спектры в приложении к дробно–дифферен-циальному анализу. – К., 1989. – 56 с. (Препринт. / АН УССР. Ин-т проблем моделирования в энергетике; 89-8).
Гончаров В.Л. Теория интерполирования и приближения функций. – М.: ГНТТЛ, 1954. – 327 с.
Васильев В.В., Симак Л.А., Тодорова А.М. Интерполяционно-экстраполяционный метод цифровой обработки сигналов на основе смещенных систем базисных функций // Моделювання та інформаційні технології. – 2003. – Вип. 13. – С. 13–23.
Нахушев А.М. Элементы дробного исчисле-ния и их применение. – Нальчик, КБНЦ РАН, 2000. – 299 с.
Oldham K.B., Spanier О. The fractional calcu-lus. – New York&London: Academic Press, 1974. – 234 p.
Wolfram S. The Mathematica book // Wolfram Media &Cambridge University Press, 1999. – 1470 p.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).