ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІКИ НАКОПИЧЕННЯ І РЕКОМБІНАЦІЇ РАДІАЦІЙНИХ ДЕФЕКТІВ У СТРУКТУРІ ГАЛІТУ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОГО ПАРАМАГНІТНОГО РЕЗОНАНСУ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.19.961Анотація
Досліджено динаміку накопичення і рекомбінації радіаційних дефектів у зразках природного і синтетичного галіту методом електронного парамагнітного резонансу. Показано залежність накопичення F-центрів від їхнього розподілу в кристалі, що обумовлено його мікроструктурними особливостями. Виявлено, що в природному галіті гамма-випромінювання призводить до неоднорідного просторового розміщення дефектів. У місцях їх скупчення рекомбінація відбувається при менших температурах порівняно з рівномірним розміщенням. Виконані дослідження важливі з точки зору розробки критеріїв перспективності використання соляних формацій для ізоляції радіоактивних відходів.
Посилання
Лаверов Н.П., Омельяненко Б.И. Геологические аспекты проблемы захоронення радиоактивных отходов // Геоэкология. – 1994. – № 6. – С. 3–20.
Лущик Ч.Б., Лущик А.Ч. Распад электронных возбуждений с рождением дефектов в твердых телах. – М.: Наука, 1989. – 264 с.
Шварц К.К., Экманис Ю.А. Диэлектрические материалы: радиационные процессы и радиа-ционная стойкость. – Рига: Зинатне, 1989. – 187 с.
Gies H., Hild W., Kühle T., Mönig J. Radiation effects in rock salt: a status report. – Munchen: GSF, 1994. – 148 p.
Hughes A.E., Pooley D.D. // J. Phys. Ser. C. 1971. – Vol. 4. – P. 1963.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).