Комплексна методика оцінки стану ґрунтів на основі методів супутникового спостереження
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.64.9028Ключові слова:
аерокосмічні методи, дистанційне зондування Землі, ґрунти, кореляція, показник гумусу, лінійна та нелінійна залежність, спектральні характеристикиАнотація
Мета даної статті полягає в аналізі чіткої кореляції між спектральною яскравістю (червоного, зеленого і синього каналів) супутникового зображення Landsat 8 OLI і фактичного індексу вмісту гумусу, що був отриманий для моніторингових ділянок Закарпатської області. Визначено нормалізовано-вегетаційний індекс рослинності. Розраховано значення вмісту гумусу в кожному пікселі зображення з використанням спектральних характеристик в червоному каналі. Розроблена нелінійна математична модель підвищення ефективності родючості ґрунту, що заснована на спектральних параметрах розрахунку вмісту гумусу.Посилання
The Information-analytical report of environmental monitoring of Transcarpathian region in 2014. Available at: http://www. ecozakarpat.gov.ua/page id=1687 / (Accessed: 22 June 2015).
Soil Fertility to Increase Climate Resilience in Ukraine. Available at: http://www.worldbank.org/en/news/feature/2014/12/05/ukraine-soil /(Accessed: 25 June 2015).
Schowengerdt R. A. Remote Sensing: Models and Methods for Image Processing. Third Edition / R. A. Schowengerdt // 2007, P. 546.
Clay S. A. Gis application in agriculture / S. A. Clay // 2011, P. 418.
Shatohin A.V. The dual study of soils of Donbass based on ground and remote sensing methods / A.V. Shatohin, M.A. Lyndin // Pochvovedenie. – 2001. – № 9. – P. 1037–1044 (in
Ukrainian).
Sakhatsky O.І. The experience of using satellite data for assessment of soil to solve natural resource problems / O. I. Sakhatsky. – K.: 2008. – № 3. – P. 109–115 (in Ukrainian).
Hapke, B. Theory of Reflectance and Emittance Spectroscopy. – Cambridge Univ. Press, 1993. – 450 p.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).