Використання поляриметрії для вимірювання рельєфу місцевості
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.64.9013Ключові слова:
експрес-моніторинг рельєфу, крива поверхні рельєфу, поляриметр, поляриметричний метод вимірювання, рельєф місцевостіАнотація
Статтю присвячено проблемі використання поляриметрії для вимірювання рельєфу місцевості. Запропоновано поляриметричний метод вимірювання. У порівнянні з наявними методами вимірювання поляриметричний метод забезпечує скорочення часу вимірювання й при цьому забезпечує високу точність. Він забезпечує неперервність і високу точність вимірювання завдяки застосуванню поляриметра, високу швидкість і низькі трудозатрати вимірювального процесу за рахунок автоматизації процесу вимірювання.Посилання
Belokrinitskaya S. Geodesy: study guide / S. Belokrinitskaya. – Chernivtsi: Chernivtsi National University, 2011. – 576 p. (in Ukrainian).
Borovna V., Borysiuk L., Burachek V. Automation of geodetic measurements. - Chernigov, Chernigivs'ki oberegi,, 2004. – 368 p. (in Ukrainian).
Genik A. Global satellite positioning system GPS and its application in geodesy / Genik A., Pobedinsky G. - Moscow: Kartgeotsentr, 2005 – 349 p. (in Russian).
Moroz O. Geodetic: study guide / O. Moroz, I. Trevogo, T. Shevchenko; Ed. T. Shevchenko. – Lviv: Publishing NU "Lviv Polytechnic", 2005. – 264 p. (in Ukrainian).
Alchinov A., Kekelidze V. Modern imaging techniques of relief // Geoprofi. – 2006. – № 1. P. 13–14. (in Russian).
Snopko V. The polarization characteristics of optical radiation and their measurement methods / Snopko V. – Mn. Science and Technology, 1992. – 336 p. (in Russian).
Derjugin I. Photoelectric infrared polarimeter
/ Derjugin I., Kuznetsov Y., Tronko V. - Leningrad.:
optics and spectroscopy, 1970. – P. 415–418.
(in Russian).
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).