Використання багатокритеріальної оптимізації в задачі проектування ліній зв'язку повітряних кораблів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.2.8982Ключові слова:
УДК 621.396.67Анотація
Задача знаходження оптимальної схеми прокладання ліній зв'язку повітряного корабля (ПК) представлена у вигляді багатокритеріальної. З урахуванням особливостей поставленого завдання сформульовані та визначені часткові критерії оптимальності. Рішення пропонується виконувати на математичній моделі розгортай ПК, у вигляді якої використовується нагружений граф, вага ребер якого визначається з урахуванням глобального критерію оптимальності. Його пропонується утворювати шляхом формального об'єднання часткових критеріїв у нормований аддитивний критерій оптимальності. В зв'язку з цим обосновано вибір нормуючих дільників. Для обраної множини критеріїв оптимальності з урахуванням певних визначених вагових коефіцієнтів сформульовано узагальнений критерій оптимальностіПосилання
Емельянов C.B., Борисов В,И., Малевич A.A., Черкашин A,M. Модели и методы векторной оптимизации// Техническая кибернетика (Итоги науки и техники. ВИНИТИ АН СССР). -1973.-35 с.
Нефедов В.II. Алгоритмический подход к решению задач теории графов и сетей: Учеб. пособие-М.: МАИ, 1990. - 83 с.
Михайлов М.И. и др. Электромагнитные влияния на сооружения связи. - М.: Связь, 1979.-320 с.
Downloads
Як цитувати
Синєглазов, В. М., & Мельниченко, А. В. (1999). Використання багатокритеріальної оптимізації в задачі проектування ліній зв’язку повітряних кораблів. Вісник Національного авіаційного університету, 2(1), 90–94. https://doi.org/10.18372/2306-1472.2.8982
Номер
Розділ
Інформаційні технології
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).