Наближення залежностей за допомогою дискретних сплайнових базисів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.2.8981Анотація
Розглянуто наближення дискретних даних за допомогою локальних сплайнів. Особливість підходу полягає в синтезі дискретних сплайнових базисів з амплітудно- частотними характеристиками або енергетичними спектрами, які відповідають даним. Задача зводиться до знаходження потрібних імпульсних характеристик нерекурсивних числових фільтрів. Зміщені в часі локальні функції утворюють квазіортогональний сплайновий базис. Характерні особливості такого базису дозволяють ефективно реалізувати розрахунок узагальнених коефіцієнтів Фур'є в знайдених базисахПосилання
М. Unser. Splines: a Perfect fit for Signal Processing. Biomedical Imaging Group 11 Swiss Federal Institute of Technology, November 13, 1998. Submitted to IEEE Signal Processing Magazine.
Шелееицький LB. Сплайновий характер інтерполяційних фільтрів / Защита информации: Сб. научи, тр.- К.: КМУГА, 1999. -С 150-155.
Downloads
Як цитувати
Білецький, А. Я., Шелевицький, І. В., & Шутко, В. М. (1999). Наближення залежностей за допомогою дискретних сплайнових базисів. Вісник Національного авіаційного університету, 2(1), 85–89. https://doi.org/10.18372/2306-1472.2.8981
Номер
Розділ
Інформаційні технології
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).