Прогнозування траєкторії польоту літака під час безмоторного заходу на посадку
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.64.8968Ключові слова:
графічний дисплей вертикальної навігації, еквівалентний вітер, навігаційний обчислювач, приводний радіомаяк, траєкторія посадкиАнотація
У статті описано вплив вітру на траєкторію польоту літака протягом безмоторного заходу на посадку. Для розрахунку пройденого шляху використовується поняття еквівалентного вітру. Поняття про еквівалентний вітер пов’язано з конкретним значенням фактичного вітру й напрямком польоту. Еквівалентний вітер особливо зручно використовувати у тих випадках, коли необхідно врахувати вплив вітру на маршруті або на окремихйого частинах. Обговорюються різні способи індикації траєкторії посадки. Також розглянуто загальний алгоритм урахування впливу вітру на траєкторію польоту літака.
Посилання
Agadzhanov P.A., Vorobyev V.G., Kuznetsov A.A., Markovich E.D. Automation of piloting and control of air traffic. Moscow, Transport, 1980. 357 p. (in Russian).
Konin, V.V., Kharchenko V.P. Systems of satellite radionavigation. Kyiv, Holteh, 2010. 520 p. (in Russian).
Rogozhin, V.O., Sineglazov V.M., Filikon M.K. Pilotage-navigation complexes of air transport. Textbook. Kyiv, National Aviation University, 2005. 316 p. (in Ukrainian).
Oman, C., Kendra, A., Hayashi, M. Vertical navigation displays: pilot performance and workload during simulated constant angle of descent GPS approaches. The international journal of aviation
psychology, Abingdon, 2001. Vol. 11(1). P. 15–31.
RTCA–SC–159. Minimum operational performance standards for global positioning system/ wide area augmentation system airborne equipment, Washington, 1996. p. 797.
Mamaev V.Ya., Sinyakov A.N., Petrov K.K., Gorbunov D.A. Airnavigation and elements of pilotage. Textbook. St. Peterburg. State University of Aerospace Instrumentation, 2002. 256 p. (in
Russian).
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).