ВИМІРЮВАННЯ КООРДИНАТНИХ ВИЗНАЧЕНЬ ГЛОБАЛЬНОЇ НАВІГАЦІЙНОЇ СУПУТНИКОВОЇ СИСТЕМИ В РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.47.8Ключові слова:
вимірювання фазових псевдовідстаней, глобальна навігаційна супутни- кова система, диференціальний режим, фільтр КалманаАнотація
Розглянуто супутникову навігацію, що базується на вимірюваннях кодових псевдовідста-ней, тобто точність кодових координатних вимірювань залежить від точності вимірюванькодових псевдовідстаней. Показано, що диференціальний режим, який застосовують дляотримання високоточних координатних визначень з використанням фазових псевдовідста-ней, не вирішує проблеми визначення цілочислових значень фазових невизначеностей. За-пропоновано застосування калманівської фільтрації для поліпшення точності фазових псев-довідстаней та усунення похибки у разі використання фазових та кодових псевдовідстаней укінематичному режимі, які здійснюються протягом однієї епохиПосилання
Конин В.В. Системы спутниковой нави-
гации / В.В. Конин, В.П. Харченко. – К.:
Холтех, 2010. – 520 с.
Бабак В. П. Супутникова радіонавіга-
ція / В. П. Бабак, В. В. Конін, В. П. Харчен-
ко. – К.: Техніка, 2004. - 328 с.
Chen X. A study of GPS/GLONASS
Multiple Reference Station Technique for
precise Real-Time Carrie Phase-based
Positioning / X. Chen // Proc. of ION GPS-2001
Meeting, 2001.
Kim D. An optimal Least-Squeares
Technique for improving ambiguity Resolution and
Computational Efficiency / D. Kim, R.B. Langley
// Proc. of ION GNS-99 Conf., 1999.
Fotopoulos G. An overview of multiple
reference station methods for cm level
positioning / G. Fotopoulos, M.E. Cannon //
GPS solutions, 2000. – Vol. 4, No 3. – Р. 1-10.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).