СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ЕЛЕКТРОДИСТАНЦІЙНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ЛІТАКАМИ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.55.7928Ключові слова:
електродистанційна система керування, закон керування, режим керуванняАнотація
Описано особливості роботи електродистанційних систем керування сучасними транспортними літаками цивільної авіації. Порівняно функціонування систем на рівні апаратного та програмного, вираженого через режими керування, забезпечень літаків Airbus A-320, Boeing B-777, Туполев Ту-214, Sukhoi Superjet SSJ-100. Показано можливість переходу від механічної проводки керування до керування через електродистанційну систему керування в резервному каналі.Посилання
Panteleev, O. Aircraft flight control SSJ (RRJ95). Superjet (SSJ-100). Reality vs. conjecture. Aircraft principle of work. Flight control system. Available from Internet: <http://superjet.wikidot. com/wiki:sistema-upravlenia.> (in Russian).
Aircraft Tu-214. Maintenance Manual. Chap-ter 27. Flight control. Moscow, OAO Tupolev, 1993. 740 p. (in Russian).
Aircraft RRJ-95B. Maintenance Manual. Chapter 27. Flight control. Moscow, ZAO “GSS”, 2011. 840 p. (in Russian).
Avionics Full Duplex Switched Ethernet. AFDX – AFDX Tutorial – AFDX Overview AFDX Training. Available from Internet:
Britxe, Dominique. 1993. AIRBUS A320/ A330/A340 Electrical Flight Controls A Family of Fault-Tolerant Systems. Pascal Traverse. International Symposium on Fault-Tolerant Computing: 616–623.
Moir, Ian. 2008. Aircraft Systems. Mechanical, electrical, and avionics subsystems integration. Seabridge Allan. Third Edition. West Sussex, John Wiley & Sons Ltd. 536 p.
McWha, James. 1995. 777 – Ready for Service. RAeS Conference. The Design & Maintenance of Complex Systems on Modern Aircraft: 186–201.
Spitzer, Cary R. 2001. The avionic handbook. Williamsburg, CRC Press LLC. 768 p.
Yeh, Y.C. 1996. Triple-Triple Redundant 777 Primary Flight Computer. Aerospace Applications Conference: 293–307.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).