Розробка термобар’єрних покриттів для тепло навантажених деталей авіаційної наземної техніки
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.61.7594Ключові слова:
високотемпературне окислення, волокониста структура, композиційна кераміка, термобар’єрні покриттяАнотація
Досліджені теплозахисні властивості композиту системи SiC–Al2O3–ZrO2 в результаті високотемпературногоокислення при температурі, близькій до плавлення кераміки. Встановлено, що на поверхні відбуваєтьсяформування зносо- корозійно-стійкої тришарової захисної окалини із зовнішнім шаром тонкодисперсноїволоконної структури силікату алюмінію завтовшки 180 мкм. Встановлена доцільність застосування вказаногокомпозиційного матеріалу, як в компактному вигляді, так і в якості покриття для захисту теплонавантаженихдеталей авіаційної наземної техніки.Посилання
Baglyuk G. A., Us’kova N. O., Kurovskii V. Ya., Bezdorozhev O. V. “Studying the structurization in powder materials during sintering using concentrated solar radiation,” Visn. Skhidnoukr. Nats. Univ. Volodymura Dalya, No 12(166), (2011), Part 1, 23–29 in Russian).
Dovgal А. G., Umanskii A. P., Таmargazin A. А. et al Patent. 53010 Ukraine, МПК С22С 29/02. Composition wear resistant material based on silicon carbide / patentee and holder Frantsevich Institute for problems of material science National Academy of Sciences of Ukraine. – № 201001338; declared.
02.10; published. 27.09.10, Bulletin. № 18. – 6 p.(in Ukrainian).
Podchernyaeva I. A., Panasyuk A. D., Umanskii A. P.et al., “Tribological properties of a SiC–Al2O3–ZrO2 detonation coating,” Probl. Tribol., No 1, 81–86 (2003) (in Russian).
Shishkovskii I. V., Shcherbakov V. I., and Petrov A. L. “Laser synthesis of refractory ceramics from Al and ZrO2 powders,” Fiz. Khim. Obrab. Mater., No 3, (2001). – Р. 45–48 (in Russian).
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).