Накопичення важких металів вищою водяною рослинністю штучних водойм
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.59.6821Ключові слова:
важкі метали, вищі водяна рослинність, кадмій, мідь, свинець, цинк, штучні водоймиАнотація
Досліджено акумуляцію важких металів вищою водяною рослинністю штучних каналів Києва. Показано, що занурена рослинність порівняно з повітряно-водяною більшою мірою накопичує важкі метали, що обумовлено широкою розгалуженою поверхнею її контакту з водою, яка містить мікроелементи, що поглинаються рослинами. Розглянуто види вищої водяної рослинності, які мають найбільшу акумулюючу здатність (Lemna trisulca L., Potamogeton crispus L., Hydrocharis morsus-ranae L.) та характеризуються високою концентраційною здатністю відносно до цинку, міді та свинцю, стійкістю до полютантів, а також поширеністю на різних ділянках каналів. Запропоновано використання зазначених видів рослин для очищення води та поліпшення санітарно-екологічного стану водойм.
Посилання
Alekseev, Yu.V. Heavy metals in soils and plants. Leningrad, Agropromizdat. 1997. 142 p. (in Russian).
Fedonenko, O.V.; Filippova, E.V.; Sharamok, T.S. Estimation of level of contamination of the Zaporozhian Reservoir by heavy metals by means plants. Scientific Bulletin of the Uzhgorod University. Series Biology. Issue 24. 2008. P. 100–103 (in Ukrainian).
Methodical guidelines for determination of trace elements in soils, forages and plants by atomic absorption spectrometry. Moscow, CYNAO. 1985. 96 p. (in Russian).
Smirnova, N.N. Ecophysiological features of the root system of riparian vegetation. Hydrobiological magazine. 1990.Vol. 26, N 3. P. 60–69 (in Russian).
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).