Підвищення якості навколишнього середовища за рахунок оздоровлення зелених насаджень
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.58.6693Ключові слова:
зелені насадження, урбанізовані території, якість навколишнього середовищаАнотація
Розглянуто важливий компонент урбоекосистеми — зелені насадження на міських територіях. Досліджено основні негативні чинники, що впливають на кількість та якість зелених насаджень. Установлено, що однією з головних передумов оздоровлення міського середовища є оптимізація використання зелених зон, що потребує їх комплексного вивчення, оцінки природно-ресурсного потенціалу та можливих його змін. Обгрунтовано шляхи раціонального використовування біологічних ресурсів міст. Показано, що реалізація запропонованих заходів у рамках геоекологичеського підходу дасть змогу комплексно виявити структурні та функціональні властивості геосистем зелених зон як об'єктів природокористування і розробити заходи для їх оздоровлення.
Посилання
Bocharov, U.P.; Kudryavtsev, O. K. Modern city planning structure. Moscow, Stroiizdat. 1972. 160 p. (in Russian).
Bolotov, M.N.; Rihalov, V.A. Improvement of industrial. Moscow, Stroiizdat. 1973. 149 p. (in Russian).
Hotuntsev, Y.L. Ecology and Environmental Security. Handbook. Moscow, Academy. 2002. 243 р. (in Russian).
Howard, E. City-gardens of the future. St. Petersburg, Vremia. 1911. 120 p. (in Russian).
Kravchuk, Y.T. Formation of new cities. Moscow, Stroiizdat. 1973. 112 p. (in Russian).
Kucheriavyj, V. P. Phytomelioration. Lviv. Heneza. 2003. 268 р. (in Ukrainian).
Kucheriavuj, V. P. Urboecological basis of phytomelioration. Moscow, NPO “Informatsia”. 1991. 288 p. (in Ukrainian).
Kucheriavyj, V. P. Urboecolgy . Lviv, Svit. 2001. 440 p. (in Ukrainian).
Kucheriavyj, V. P.; Scrobala, V. M. Phytomeliorative efficiency of plant cover. Problems of landscape architecture and of gardening urboecological settlements. Lviv. 1997. P. 142–144. (in Ukrainian).
Laptev, A.A.; Glazachev, B. A.; Majak, A. S. Handbook of green construction employee. Kyiv, Stroitel. 1984. 152 p. (in Ukrainian).
Mykolaivska, I.V. City Beautification. Handbook. Kyiv, Higher School. 1990. 160 p. (in Ukrainian).
Myczkowski, S. Czlowiek — przyroda — cywilizacja. Warszawa, PWN. 1976. 385 s. (in Poland).
National Report on the State of Environment in Ukraine in 2000. Kyiv, Ministry of Ecology and Natural Resources of Ukraine. 2001. 184 p. (in Ukrainian).
Owen, Robert. Selected works in two volumes. Moscow, Academy of Sciences of the USSR. 1950. 768 p. (in Russian).
Scrobala, V. M. Effect of phytocoenotic structure of urban vegetation on hydrological regime and slowing erosion. Lviv, UkrDLTU. 1996. 23 p. (in Ukrainian).
Tabolin, V.V. Governments in major cities. Moscow, Academy of Internal Affairs Management of Russia. 1999. 141 p. (in Russian).
Tommaso Campanella. La città del Sole. 1602. 302 p.
Vladimirov, V.V.; Mikulina, E.M.; Jargina Z.N. City and landscape: problems, structural problems and solutions. Moscow, Misl. 1986. 238 p. (in Russian).
Zotov, V.B. Environmental Protection in city. Specialized Scientific and Practical Conference, 27–28 September, 2006. Kharkov, Yuhovostok-Servis. 175 p. (in Russian).
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).