Класифікація методів прогнозування деформації поверхні землі над підземними гірськими виробками
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.56.5439Ключові слова:
видобуток вугілля, вироблений простір, зона обвалення, ймовірність деформації, мульда, поверхнева деформаціяАнотація
Проаналізовано методи визначення параметрів зон деформації поверхні землі. Розроблено класифікацію їх проявів відповідно до різноманітних критеріїв, що доповнює та розвиває існуючу концептуальну оцінку ймовірності деформації за критерієм безпечної глибини виробки.Посилання
Chudek, M.; Vovk, O.; Kugiel, M. 2000. Metoda geotechnichnyh stabilizacji i brzeznych obczarov niecek osiadania. Budownictwo gorniche i tunelowe. N 3: 34–37.
Stolberg, K. 2000. Ecology of the city. Kyiv, Libera. 462 p. (in Russian).
Vovk, O.O.; Gay, A.E.; Ryabchevskiy, O.V. 2007. Classification of methods of the Earth’s surface deformation. Proceedings of the National Aviation University. N 3-4: 151–158 (in Ukrainian).
Vovk, O.O.; Isaenko, V.M.; Kravets, V.G.; Vovk, O.O. (junior) 2011. Influence of underground minings on the state of environment. Kyiv, M.P. Dragomanov NPU Publishers. 543 p. (in Ukrainian).
Yakovlev, Y.O.; Valaschek-Babichevskaya, A.M.; Kaluh, Y.I. 1998. Analysis of rock mining influence on regional technogenic changes in geological environment of Donbas. Proceedings of the III International symposium “Geotehnika–98”. Glivice: 233–244 (in Russian).
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).