П’ЄЗООПТИЧНИЙ ЕФЕКТ ПОГЛИНАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.55.5433Ключові слова:
п’єзооптичний ефект, поглинання світла, поляризоване випромінювання, тензор діелектричної проникностіАнотація
Розглянуто застосування п’єзооптичного ефекту поглинального середовища для визначення параметрів напружено-деформованого стану. Проведено аналіз дійсної та уявної частини тензора діелектричної проникності. Показано, що зміни дійсної частини тензора діелектричної проникності, а саме показника заломлення n, фіксуються інтерференційними методами механіки, а зміни уявної частини (натурального показника поглинання α) можна вимірювати шляхом аналізу поглинання світла і, таким чином, визначати напружено-деформований станПосилання
Александров А.Я. Поляризационно-оптические методы механики деформированного тела / А.Я. Александров, М.Х. Ахметзянов. – Москва: Наука, 1973. 576 с.
Гриліцький Д.В. Механічні і оптичні методи дослідження напружено-деформованого стану тіл / Д.В. Гриліцький, Ю.І. Сорокатий. – Львів: ЛДУ, 1984. 59 с.
Кепич Т.Ю. Оптичний метод визначення напружено-деформованого стану об’єктів шляхом аналізу поглинання світла / Т.Ю. Кепич, О.В. Мильніков, Ю.А. Рудяк. К.: Вісник КНУ, Серія Фіз.-мат.науки. – 2003. –Вип. 5. – С. 4553.
Пат. АС СССР, М.5 кл.G01 В 11/18. Способ определения напряженно-деформированного состояния объекта / А.В. Мыльников, Ю.А. Рудяк. – № 1578460 от 15.03.90.
Фриштер Л.Ю. Расчетно-экспериментальный метод исследования НДС составных конструкций в зонах концентрации напряжений: автореф. дис. на соиск. науч. степени д-ра физ.-мат. наук / Л.Ю. Фриштер. – Москва, 2009. 40 с.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).