РОЗВИТОК МІЖНАРОДНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА НОРМАТИВНОЇ БАЗИ ВИКОРИСТАННЯ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.47.4Ключові слова:
airworthiness, flight operations, international organizations in the field of civil aviation, regulation, standards, unmanned aerial vehiclesАнотація
Розглянуто принципи міжнародного регулювання та стандартизації безпілотних літальних апаратів організаціями FAA, NASA, US Secretary of Defence, NATO, SC203 RTCA, F-38 ASTM International, SAE S-4 Unmanned Systems, AIAA, IEEE, EASA, EUROCONTROL,EUROCAE, CAA of United Kingdom, EDA.
The principles of international UAV regulations and standardisations of FAA, NASA, USSecretary of Defence, NATO, SC203 RTCA, F-38 ASTM International, SAE S-4 Unmanned Systems,AIAA, IEEE, EASA, EUROCONTROL, EUROCAE, CAA of United Kingdom, EDA are considered.
Рассмотрены принципы международного регулирования и стандартизации беспилотных летательных аппаратов организациями FAA, NASA, US Secretary of Defence, NATO, SC203 RTCA, F-38 ASTM International, SAE S-4 Unmanned Systems, AIAA, IEEE, EASA,EUROCONTROL, EUROCAE , CAA of United Kingdom, EDA.
Посилання
AFS-400 UAS Policy 05-01. – Washington:
FAA, 2005. – 9 p.
Airspace Integration Plan for Unmanned
Aviation. – Washington: Office of the Secretary
of Defense, 2004. – 74 p.
HALE UAV Certifications @ Regulatory
Roadmap. – Washington: NASA, 2006. –
p.
Advance – notice of proposed amendment
(NPA) No 16/2005. Policy for Unmanned Aerial
Vehicle (UAV) certification. – Cologne:
EASA, 2005. – 42 p.
The Joint JAA/EUROCONTROL Initiative
on UAVs - UAV Task – Force. A Concept
for European Regulations for civil UAVs. –
Brussels: Eurocontrol/JAA, 2004. – 87 p.
UK-CAA Policy for light UAV systems. –
London: Civil Aviation Authority, UK, 2004. –
p.
ICAO Global Air Traffic Management
Operational Concept (Doc 9854). – Montreal:
Canada (ICAO), 2005. – 82 p.
Global air navigation plan (Doc 9750). –
Montreal: Canada (ICAO), 2005. – 125 p.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).