ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ КИСЛОТНОЇ АКТИВАЦІЇ СУГЛИНКУ ТЕМНО-БУРОГО НА ЙОГО СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ЩОДО ІОНІВ ХРОМУ (ІІІ)
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.53.3526Ключові слова:
активація, очищення, сорбент, суглинок, хромАнотація
Наведено результати експериментальних досліджень із покращення сорбційних властивостей суглинку темно-бурого за допомогою кислотної активації для очищення стічних вод від іонів хрому (ІІІ). Установлено оптимальні умови кислотної активації сорбенту, за яких досягається максимальний ступінь очищення вод від забруднень.Посилання
Фізико-хімічні основи технології очищення стічних вод / А.К. Запольський, Н.А. Мішкова-Клименко, І.М. Астрелін та ін. – К.: Лібра, 2000. – 552 с.
Тарасевич Ю.И. Природные сорбенты в процессах очистки воды / Ю.И. Тарасевич. – К.: Наук. думка, 1981. – 207 с.
Михайлова О.А. Технологии химической активации природных минеральных сорбентов: дис. канд. техн. наук: спец. 05.17.01 / О.А. Михайлова. – Казань, 2007. – 148 с.
Downloads
Як цитувати
Бовсуновський, Є., Рябчевський, О., Годовська, Ю., & Личманенко, О. (2012). ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ КИСЛОТНОЇ АКТИВАЦІЇ СУГЛИНКУ ТЕМНО-БУРОГО НА ЙОГО СОРБЦІЙНІ ВЛАСТИВОСТІ ЩОДО ІОНІВ ХРОМУ (ІІІ). Вісник Національного авіаційного університету, 53(4), 123–125. https://doi.org/10.18372/2306-1472.53.3526
Номер
Розділ
Охорона навколишнього середовища
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).