ФОРМУВАННЯ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ І ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.47.33Ключові слова:
емоційна стійкість, майбутній пілот, фізична підготовкаАнотація
Розглянуто професійну діяльність пілотів як складну систему інтелектуальних дій. Показано, що підготовка майбутніх пілотів залежить від удосконалення процесу на-вчання. Запропоновано основні напрями формування психічної стійкості майбутньогопілота й розвитку в нього необхідних психофізіологічних якостей. Наведено показни-ки емоційної стійкості та засоби формування дій в особливих випадках. Звернено ува-гу на відновлення психологічного стану пілота після польоту, позитивну роль фізич-ного тренування та психофізіологічної підготовки у формуванні професійної працез-датності льотного складу та його професійного довголіттяПосилання
Алякринский Б.С. Основы авиационной
психологии / Б.С. Алякринский. – М.: Воз-
душный трансп., 1985. –315 с.
Евдокимов В.И. Методы психофизиоло-
гической саморегуляции в летной практике /
В.И. Евдокимов, Р.Н. Макаров, В.Л. Мари-
щук. – Кировоград: КВЛУГА, 1988. – 88 с.
Корчемный П.А. Психология летного
обучения / П.А. Корчемный. – М.: Воениз-
дат, 1986. – 136 с.
Нечаєв В.І. Формування професійно
важливих психофізіологічних якостей студе-
нтами авіаційних навчальних закладів (Ком-
плекс вправ) / В.І. Нечаєв. – Кіровоград:
ДЛАУ, 2003.–48 с.
Психологічне забезпечення психічного
і фізичного здоров’я: навч. посіб. /
М.С. Корольчук, В.М. Крайнюк, А.Ф. Ко-
сенко, Т.І. Кочергіна / заг. ред. М.С. Ко-
рольчука. – К.: Фірма «ІНКОС», 2002. –
с.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).