ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ДИСПЕТЧЕРА-ІНСТРУКТОРА УПРАВЛІННЯ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.52.2372Ключові слова:
авіаційний диспетчер, диспетчер-інструктор, комунікативна компетенція, педагогічна компетенція, тренажерна підготовкаАнотація
Розглянуто проблему формування комунікативної компетенції диспетчера-інструктора управління повітряним рухом як передумови формування його педагогічної компетентності. Показано необхідність забезпечення якісної підготовки фахівців на диспетчерському тренажері безносе-редньо на виробництві.
Посилання
Про створення об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України: Постанова Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 р. № 1281. - Режим доступу: http://zakon2rada.gov.ua
http:// www.ehow/com/list
Демченко С.О. Розвиток професійно-педагогічної компетенції викладачів спеціальних дисциплін вищих технічних закладів освіти: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук: спец. 13.00.04 / С.О. Демченко. – Кіровоград, 2005. – 20 с.
Гура О.І. Педагогіка вищої школи: вступ до спеціальності: навч. посіб. / О.І. Гура. – К.: Центр навч. літ., 2005. – 224 с.
Вітвицька С.С. Основи педагогіки вищої школи: метод. посіб. для студ. магістратури / С.С. Вітвицька. – К.: Центр метод. літ., 2003. – 316 с.
Фіцула М.М. Педагогіка вищої школи: навч. посіб. / М.М. Фіцула. – К.: Академвидав, 2006. – 352 с.
Лосєва Н.М. Самореалізація викладача вищої школи: навч. посіб. / Н.М. Лосєва. – До-нецьк: ДонНу, 2003. – 336 с.
Буцик І.М. Методика підготовки диспетчерів-інструкторів служби повітряного руху до педагогічної діяльності в умовах модульної технології: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук: спец. 13.00.02 / І.М. Буцик. - Х.: Укр.-інж. пед. акад., 2005. – 24 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).