СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ АНГЛОМОВНОГО ПРОФЕСІЙНО СПРЯМОВАНОГО АУДІЮВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.46.2100Анотація
Розглянуто сучасні підходи до навчання майбутніх учителів англійської мови професійноспрямованого аудіювання. Визначено прийоми роботи викладача за запропонованоюметодикою, етапи роботи з фаховим аудитивним повідомленням, етапи навчанняпрофесійно спрямованого аудіювання. Наведено типи й види вправ, що використовуються накожному етапі, режими роботи студентів на аудиторному занятті, види контролю,особливості використання опор.The article deals with the modern approached to teaching future English language teacherslistening for academic purposes. The following notions have been specified: methods andtechniques of teacher’s work, stages of work with professionally oriented audiotext, stages ofteaching listening for academic purposes, types of exercises which are used on every stage, regimesof students’ work, types of assessment, peculiarities of using supports.Рассмотрены современные подходы к обучению будущих учителей английского языкапрофессионально направленному аудированию. Определены приемы работы преподавателяпо предложенной методике, этапы работы с профессиональным аудитивным сообщением,этапы обучения профессионально направленному аудированию. Приведены типы и видыупражнений, используемых на каждом этапе, режимы работы студентов на аудиторномзанятии, виды контроля, особенности использования опор.Посилання
Бориско Н. Ф. Концепция учебно-мето-
дического комплекса для практической язы-
ковой подготовки учителей немецкого языка
(на материале интенсивного обучения) /
Н.Ф. Бориско. – К.: Изд. Центр КГЛУ,
– 268 с.
Ніколаєва С. Ю. Концепція підготовки
вчителя іноземної мови / С.Ю. Ніколаєва //
Іноземні мови. – 1995. – № 3-4. – С. 5–10.
Jordan R. R. English for Academic
Purposes. A Guide and Resource Book for
Teachers / R.R. Jordan. – Cambridge:
Cambridge University Press, 1997. – 302 p.
Бочкарьова О. Ю. Критерії відбору ав-
тентичних аудіотекстів для навчання майбу-
тніх учителів англомовного професійно
спрямованого аудіювання / О.Ю. Бочкарьо-
ва. // Вісник Київського національного лінг-
вістичного університету. Сер. Педагогіка та
психологія. – К.: Видавничий центр КНЛУ,
– Вип. 11. – С. 33–41.
Тарнопольський О. Б. Методика нав-
чання іншомовної мовленнєвої діяльності у
мовному закладі освіти: навч. посіб. /
О.Б. Тарнопольський. – Д.: Вид-во ДУЕП,
– 248 с.
Онисина И. С. Обучение студентов тех-
нических вузов аудированию профессиона-
льно направленной речи (ІІІ этап, английс-
кий язык): дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 /
И. С. Онисина. – К., 1990. – 211 с.
Петранговська Н. Р. Навчання студен-
тів фізико-математичних факультетів профе-
сійно спрямованого монологу-міркування на
основі англомовних фахових автентичних
аудіотекстів: дис. ... канд. пед. наук:
00.02 / Н. Р. Петранговська. – К., 2005. –
с.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).