Aналіз втрат нафтопродуктів у паливно-енергетичному комплексі України
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.44.1920Ключові слова:
автозаправна станція, атмосферне повітря, газоподібні забруднювачі, нафтопродукти, паливно-енергетичний комплекс, шарова системаАнотація
Розглянуто проблему втрат нафтопродуктів у результаті випаровування в паливно-енергетичному комплексі України. Описано об’єкти, на яких відбуваються втрати нафтопродуктів, та їх негативний вплив на навколишнє середовище. Для дослідження обрано автозаправну станцію як об’єкт паливно-енергетичного комплексу. Розроблено шарову систему для кращого розуміння взаємозв’язків у системі «навколишнє середовище – автозаправна станція – техносоціосфера».
Посилання
Бойченко О. В. Моніторинг природних втрат палив при зберіганні та застосування сорбентів для їх зменшення: дис.: 21.06.01 / О.В. Бойченко. – К., 2001. – 133 с.
Кулагин А. В. Прогнозирование и сокращение потерь бензинов от испарения из горизонтальных подземных резервуаров АЗС: автореф. дис. на соиск. учен. степ. канд. техн. наук: спец. 25.00.19 «Строительство и эксплуатация нефтегазопроводов, баз и хранилищ» / А. В. Кулагин. – Уфа, 2003. – 25 с.
Обеспечение сохранения количества и качества нефтепродуктов при хранении / С.В. Бойченко, А.А. Литвинов, О.В. Бой-ченко, С.М. Еременко // Вісник КМУЦА. – 2000. – № 1–2. – С. 196 – 199.
Втрата вуглеводнів під час виконання технологічних процесів переробки, транспортування, зберігання та заправки / С.В. Бойченко, Л.А. Федорович, Л.Н. Черняк та ін. // Нефть и газ. – 2006. – № 3. – С. 90 – 94.
Сидоренко Н. О. Вплив компонентного складу автомобільних бензинів на їхню стабільність / Н. О. Сидоренко // Вісник НАУ. – 2009. – № 1. – С. 173 – 176.
Франчук Г.М. Аналіз даних про токсичність паливномастильних матеріалів для людини / Г.М. Франчук, М.М. Николяк // Вісник НАУ. – 2008. – № 1. – С. 161 – 164.
Огняник М.С. Забруднення геологічного середовища нафтопродуктами – загроза якості підземних вод України / М.С. Огняник, Н.К. Парамонова, О.М. Шпак // Вода і водоочисні технології. – 2003. – №3 (вересень). – С. 63–67.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).