Mетод забезпечення стійкості систем управління для корпоративних комп’ютерних мереж з низькою чутливістю до затримок та порушень у роботі
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.44.1903Ключові слова:
еталонна модель, корпоративна комп’ютерна мережа, метод, стійкість систем управління, чутливість до затримокАнотація
Розглянуто задачу забезпечення стійкості управління корпоративними комп’ютерними мережами. Розроблено метод стабілізації системи управління за наявності затримок в даних про сигнали управління, що базується на примусовому введенні полюсів системної функції всередину кола z-площини. Створено нову структуру еталонної моделі, що складається з послідовно сполучених лінійних компенсаційних ланок першого порядку.
Посилання
Andrew S. Tanenbaum. Computer Networks, 4th ed. – Prentice Hall PTR, Upper Saddle River, New Jersey 07458, 2003. – 671 p.
Delay-Tolerant Networking Architecture // Request for Comments: 4838 (RFC 4838), April 2007. – 35 p.
Жуков И.А. Анализ устойчивости систем управления корпоративными компьютерными сетями при наличии задержек доставки управляющей информации / И.А. Жуков // Управляющие системы и машины. – 2010. – № 4. – С.28–34.
Курош А.Г. Курс высшей алгебры / А.Г. Курош. – М.: Наука, 1971. – 431 с.
Еремин Е.Л. Робастные алгоритмы нестационарных систем управления с явно-неявной эталонной моделью / Е.Л. Еремин // Дифференциальные уравнения и процессы управления. – 2001. – № 3. – С. 61–74. Электронный журнал http://www.neva.ru/journal
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).