ҐЕНЕЗА РЕАЛІЗАЦІЇ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.45.1898Ключові слова:
компетентність, компетенція, освітня парадигма, розвитокАнотація
Розглянуто проблему розвитку компетентнісного підходу у вищому навчальному закладі. Наведено етапи становлення компетентнісного підходу в освіті.
Посилання
Гришанова Н.А. Развитие компетентности специалий как важнейшее направление реформирования професіонального образования / Н.А. Гришанова Десятый симпозиум. Квалиметрия в образовании: методология и практика. Кн. 6 / под науч. ред Н.А. Селезне-вой, А.И. Субетто. – М.: Высш. шк., 2001.
Зимняя И.А. Иерархическо-компонентная структура воспитательной деятельности / И.А. Зимняя // Воспитательная деятельность как объект анализа и оценивания: сб. / под общ. ред И.А. Зимней. – М.: Высш. шк., 2003.
Равен Джон. Компетентность в современном обществе. Влияние, развитие и реализация / Джон Равен. – М.: Высш. шк., 2002.
While R.W. Motivation reconsidered: The concept of competence / R.W. While // Psycho-logical review. – 1959. – № 66.
Хомский Н. Аспект теории синтаксиса / Н. Хомский. – М.: Высш. шк., 1972.
Хуторськой А.В. Ключевые компетенции и образовательные стандарты: дккл. на отделении философии образования и теории педагогики РАО 23 апреля 2002. Ценрт «Эйдос». Режим доступа: http:/www.eidos.ru/journal/2002/0423/htm.
Енциклопедія освіти. – К.: Юрінком Інтер., 2008. – С. 408–409
Байденко В.И. Базовые навыки как интегрирующий фактор образовательного процесса / В.И. Байденко, Б. Оскарссон // Профессиональное образование и формирование личности специалиста. – М.: Высш. шк., 2002. – С. 22–46.
Ландшеер В. Концепция «минимальной компетентности» / В. Ландшеер // Перспек-тивы. Вопросы образования. – 1988. – №15.
Новиков А.М. Профессиональное образование в России / А.М. Новиков. – М.: Высш. шк., 1997.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).