РОЗРОБЛЕННЯ ЧИСЛОВОГО МЕТОДУ ВИЗНАЧЕННЯ КОЕФІЦІЄНТА ІНТЕНСИВНОСТІ НАПРУЖЕНЬ В ЕЛЕМЕНТАХ З ТРІЩИНАМИ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.42.1809Ключові слова:
коефіцієнт інтенсивності напружень, лінійна механіка руйнування, напруження, теорія пружності, тріщина, числовий метод скінченних елементівАнотація
Розглянуто задачу про визначення коефіцієнта інтенсивності напружень у елементах конструкцій з тріщинами. Запропоновано числовий метод його обчислення з використанням методу скінчених елементів. Проаналізовано декілька варіантів зразків.
Посилання
Партон В.З. Механика упруго-пластического разрушения: Основы механики разрушения: уч. пособие / В.З. Партон, Е.М. Морозов. – М.: Изд-во ЛКИ, 2008. – 349 с.
Сиратори М. Вычислительная механика разрушения / М. Сиратори, Т. Миеси, Х. Мацусита. – М.: Мир, 1986. – 334 с.
Бородачов Н.М. Обобщение метода плоских сечений для определения коэффициента интенсивности напряжений / Н.М. Бородачов, М.П. Кулий // Проблемы прочности. − 1982. − № 2. – С. 23–27.
Механика разрушения и прочность материалов: в 4 т. / под ред. В.В. Панасюка. − К.: Наук. думка, 1988.– Т. 2. − 619 с.
Мураками Ю. Справочник по коэффициентам интенсивности напряжений: в 2 т / Ю. Мураками: − М.: Мир, 1990. – Т. 1. – 448 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).