Моделювання враження в оцінці ризиків діяльності промислових підприємств
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.41.1799Ключові слова:
dose, exposure, modelling, risk assessmentАнотація
Розглянуто основні положення і теорія оцінки враження. Визначено основні підходи і необхідні дані для виконання різних типів оцінки враження. Розроблено компоненти моделювання враження, пов'язаного з основними компонентами навколишнього середовища і системами людського організму. Наведено результати розрахунку доз і враження в процесі оцінки ризиків.
Посилання
Guidelines on studies in environmental epidemiology. – Geneva: WHO, 1983. – 47 p.
Cook W.A. Problems of setting occupational exposure standards – background / W.A. Cook // Arch. Environ. Health. – 1989. − №19. – P. 272−276.
Upton A.C. Evolving perspectives on the concept of dose in radiobiology and radiation protection / A.C. Upton // Health Physics. – 1989. – №55. – P. 60−69.
Guidelines for Exposure Assessment. – Washington: Environmental Protection Agency, 1992. – 126 p.
Human exposure assessment for airborne pollutants: advances and applications. – Washington: National Academy Press, 1990. – 86 p.
Brown, S.L. Exposure assessment. Toxic substances and human risk / S.L. Brown. – New York: Plenum Press, 2000. – 237 p.
Lioy P.J. Assessing total human exposure to contaminants / P.J. Lioy // Environ. Sci. Technol. – №24(7). – 1990. – P. 938−945.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).