ОБЧИСЛЮВАЛЬНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ У СУЧАСНІЙ ГЕОФІЗИЦІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.40.1781Ключові слова:
аномалія, геофізика, збурювання теплового поля, контактні зони, обчислювальний експеримент, теплопровідністьАнотація
Досліджено сучасні методи планування обчислювального експерименту в геофізиці. Докладно викладено факторний експеримент. Особливу увагу приділено тактиці експерименту та прийняттю рішень.
Посилання
Самарский А.А. Математическое моделирование и вычислительный эксперимент // Вестник АН СССР. − 1979. − №5. − С. 38−49.
Самарский А.А. Вычислительный эксперимент в физике / А.А. Самарский, Ю.П.Попов // Наука и человечество:сб. − М.: Знание, 1975. − С. 280−291.
Тихонов А.Н. Водные лекции по прикладной математике / А.Н. Тихонов, Д.П. Костомаров. − М.: Наука, 1984. − 359 с.
Самарский А.А. Численные методы решения обратных задач математической физики / А.А. Самарский, П.Н. Вабишевич. − М., 2044. − 478 с.
Самарский А.А. Разностные методы решения задач газовой динамики / А.А. Самарский, Ю.П. Попов. − 2-е изд. − М.: Наука, 1980. − 351 с.
Аликин В.Н. Метод конечных элементов в задачах газонефтепромысловой механики/ В.Н. Аликин, И.Е.Литвин, С.М. Щербаков, В.П. Бородавкин. − М.: Недра, 1992. − 287 с.
Фадеев А.Б. Метод конечных элементов в геомеханике / А.Б. Фадеев. − М.: Недра, 1987. − 221 с.
Пуанкаре А. О науке / А. Пуанкаре. − М.: Наука., 1990. − 735 с.
Огильви А.А. Основы инженерной геофізики / А.А. Огильви. − М.: Недра, 1990. − С. 500.
Электроразведка. справочник геофизика // под ред. В.К. Хмелевского, В.М. Бондаренко. − М.: Недра, 1989. − 1 том. − 437 с.
Кутас Р.И. Исследование вариаций теплового потока в зонах с контрастной теплопроводностью (конечно-элементная модель) // Доп. НАН України/ Р.И. Кутас, Н.И. Бахова. − 1995. − №4. − С. 75−77.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).