ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ Й АЕРОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ГВИНТОКІЛЬЦЕВОГО РУШІЯ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.40.1739Ключові слова:
гвинт, гвинтокільцевий рушій, конвертоплан, літальний апарат, лопать, тяга, швидкістьАнотація
Наведено деякі результати досліджень з розроблення гвинтокільцевого рушія для використання в силовій установці літального апарата типу «конвертоплан». Показано, що найбільш прийнятним варіантом щодо забезпечення заданої тяги є варіант гвинтокілцевого рушія з шестилопатевим шаблеподібним гвинтом і профілем гвинта Clark-Y.
Посилання
Авиация общего назначения: Руководство для конструкторов / под ред. В.Г. Микеладзе. − М.: ЦАГИ, 1996. − 298 с.
Лемко О.Л. Дослідження характеристик малогабаритних гвинтокільцевих рушіїв для безпілотних літальних апаратів «літаюче крило» / О.Л. Лемко // Зб. наук. пр. НЦ ВПС ЗС України. − К.: НЦ ВПС. − 2003. − № 6. − С. 85−91.
Русанов А.В. Математическое моделирование нестационарных газодинамических процессов в проточных частях турбомашин: моногр. / А.В. Русанов, С.В. Ершов. – Харьков: ШПМаш НАН Украины, 2008. − 275 с.
Ушаков Б.А. Атлас аэродинамических характеристик профилей крыльев / Б.А. Ушаков, П.П. Красильщиков, А.К. Волков. − М.: БНТ НКАП при ЦАГИ, 1940. − 339 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).