ПРОТИВІДБИВНІ ПОКРИТТЯ ДЛЯ КРЕМНІЄВИХ ЕЛЕМЕНТІВ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.39.1732Ключові слова:
коефіцієнт корисної дії, кремнієві елементи сонячних батарей, противідбивні покриття, рідиннофазні гідролітичні процесиАнотація
Наведено результати дослідження можливості використання противідбивного покриття випромінювання сонячної енергії фотоелектричного перетворювача у вигляді плівок на основі ТіОх, отриманих за допомогою рідиннофазних гідролітичних процесів з наступним їх формуванням методом центрифугування і високотемпературною термообробкою. Показано, що такі противідбивні покриття відповідають основним вимогам і за своїми характеристиками не поступаються плівкам, отриманим іншими технологічними процесами. Запропонована технологія значно простіша та економніша порівняно з іншими способами, легко адаптується до вимог промислового виробництва і тому є перспективною для широкого впровадження.
Посилання
Зи С. Физика полупроводниковых приборов / С. Зи. – В 2-х кн. / пер. с англ.; перераб. и доп. – М.: Мир, 1984. − Кн. 2. – 456 с.
Goetzberger A. Crystalline Silicon Solar Cells / A. Goetzberger, I. Knoblach, B. Voss. − Germany. Fraunhofer Institut, 1977. − Р. 115−118.
Ангихотри О. Селективные поверхности солнечных установок / О. Ангихотри, Б. Гупта / пер. с англ. Г.А. Гухман; под. ред. М.М. Колтуна. – М.: Мир, 1984. − 277 с.
Білоус М.Г. Модифікуючі плівки для підвищення ефективності кремнієвих сонячних елементів / М.Г. Білоус, В.М. Ледовських // Матеріали V Міжнар. наук.-техн. конф. «Авіа-2003», 23−25 квітня 2003 р. −К.: НАУ, 2003. – Т. ІV. – С. 41.57 – 41.61.
А.С №1329498 (СССР) от 8.04.87г. Способ получения покрытия из фоторезиста / Н.Г. Белоус, И.Ю. Базанова, В.М. Мацкевич и др.; Заявл. 21.02.85.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).