ВПЛИВ ДОМІШОК НА ТИСК НАСИЧЕНОЇ ПАРИ ВУГЛЕВОДНЕВИХ СЕРЕДОВИЩ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.38.1685Анотація
Наведено експериментальні результати досліджень впливу нелетких домішок на тиск насиченої пари вуглеводневих середовищ. Показано, що за їх наявності спостерігається позитивне відхилення від ідеального стану, підпорядкованого закону Рауля. Закономірне зменшення величини позитивного відхилення тиску насиченої пари від закону Рауля в послідовності вуглеводнів С6Н14 – С13Н28 –С16Н34, можна пояснити збільшенням енергії дисперсійної міжмолекулярної взаємодії зі зростанням молекулярної маси та здатністю молекул до поляризації.
Посилання
Эрих В.Н., Рудин М.Г. Химия и технология нефти и газа. – Л.: Химия, 1985 . – 408 с.
Степанов М.Б., Ледовських В.М. Напрями підвищення виходу світлих нафтопродуктів під час первинної переробки нафти // матеріали l-ї Міжнар. наук.техн. конф. «Проблеми хіммотології», К., 15-19 трав. 2006 р. − К.: Кн. вид-во НАУ, 2006. − 35–37 с.
Пат. № 3246. Спосіб підготовки нафти / Степанов М.Б., Ледовських В.М., Василькевич О.І., Ющенко О.В., Ломовцев В.В., Криштопа О.В. Бюл. № 10. 15.10.2004.
Степанов Н.Б., Ледовских В.М. Повышение выхода светлых нефтепродуктов при первичной переработке нефти и топлив физико-химическими методами // матеріали Vl Міжнар. наук.-техн. конф. НАУ, К., 26-28 квіт., 2003 р. Т. ІV. Аеропорти та їх інфраструк-тура. – С. 41.102–41.104.
Гуреев А.А., Синяев Р.З. Интенсификация некоторых процессов переработки нефтяного сырья на базе принципов физико-химической механики. – М.: ЦННИИТЭнефтехим, 1984. – 68 с.
Практические работы по физической химии / Н.М. Барон, Е.Д. Валова, И.М. Егоров и др.; под ред. К.П. Мищенко, А.А. Равделя. – Л.: Гос. науч.-техн. изд-во хим. лит., 1957. – 240 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).