ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АСПЕКТ РОЗРОБЛЕННЯ ІНГІБІТОРНИХ МЕТОДІВ ЗАХИСТУ СТАЛІ ВІД КОРОЗІЇ У ВОДНО-СОЛЬОВИХ СЕРЕДОВИЩАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.37.1647Анотація
Розглянуто термодинамічний аспект самочинного перебігу корозії сталі у водно-сольових розчинах та шляхи цілеспрямованого створення інгібіторних методів для її гальмування. На основі аналізу діаграми Пурбе для системи Fe-H2O визначено діапазони потенціалів металу та водневого показника рН розчинів, за яких можливе забезпечення зменшення швидкості корозійного руйнування сталі. Показано, що ефективний захист сталі від корозії може бути досягнений за допомогою системи заходів, які включають застосування інгібіторів з одночасним модифікуванням рН середовища, внаслідок чого відбувається перехід металу в стійкий пасивний стан. Потенціостатичними дослідженнями корозії сталі у водно-сольових розчинах підтверджено ефективність запропонованих засобів.
Посилання
Антропов Л.І. Теоретична електрохімія: підруч. – К.: Либідь, 1993. – 544 с.
Скорчелетти. Теоретические основы коррозии металлов. – Л.: Химия, 1973. – 263 с.
Розенфельд И.Л. Ингибиторы коррозии. – М.: Химия, 1977. – 350 с.
Ледовских В.М. Сингертическое ингибирование коррозии стали в нейтральной среде композициями азотных органических оснований с нитритом натрия// Защита металлов. – 1983. – Т. Х. − С. 84–90.
Левченко С.В., Поляков С.Г., Ледовських В.М. Електрохімічні аспекти впливу ПАР на поверхню трубної сталі при електроіскровій обробці // Вестн. ХПИ. – 2005. – №16. − С. 96–99.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).