МЕДИКО-БІОЛОГІЧНІ ТА ЕРГОНОМІЧНІ АСПЕКТИ БЕЗПЕКИ КОРИСТУВАЧІВ ПЕРСОНАЛЬНИМИ КОМП'ЮТЕРАМИ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.36.1608Анотація
Розглянуто зменшення шкідливого впливу електромагнітних полів на організм користувача персональним комп’ютером за допомогою технічних засобів.
Посилання
Оценка физических характеристик мониторов с позиций стандартов безопасности и характера деятельности / И.Б. Ушаков, Ю.Ю. Кисляков, Ю.Ю. Манько и др. // Безопасность жизнедеятельности. – 2002. – № 7. − С. 19–22.
Александров А.С., Абрамов А.А., Глухов С.И. О состоянии органов зрения операторов, работающих с дисплеями // Военно-медицинский журнал. – 2002. – № 2. − С. 53–55.
Навакатикян А.О., Кальниш В.В., Григорьянц Т.Н. Гигиенические проблемы организации рабочих мест с использованием видеотерминалов ЭВМ // Гигиена и санитария. – 1989. – С. 60–63.
Жидецький В.Ц. Охорона праці користувачів комп’ютерів. – Л.: Афіша, 2000. – 174 с.
Використовування нормативних актів про охорону праці користувачів електронно-обчислювальних машин / Уклад. Е.А. Бондаренко. – Вінниця: ВДТУ, 2003. – 100 с.
Ефремова О.С. Требования охраны труда при работе на персональных электронно-вычислительных машинах . – М.: Альфа пресс, 2005. – 148 с.
Видеодисплейные терминалы и здоровье пользователей. – Женева.: ВОЗ, 1989. – 150 с.
Построение диалога о рисках от электромагнитных полей. – Женева: ВОЗ, 2004. – 66 с.
Демирчаглян Г.Г. Компьютер и здоровье. – М.: Лукоморье, 1997. – 256 с.
Павленко В.Н. Комп’ютер, ТV та здоров’я. – Миколаїв: Квіт, 2003. – 240 с.
Шумилин В.С. С компьютером надо на Вы // Охрана труда и социальное страхование. – 2000. – № 5. − С. 10–13.
Малофеев Ю.В. Защитное устройство для дисплеев ЭВМ //Безопасность жизнедеятельности. – 2002. – № 3. − С. 48.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).