НАПРУЖЕНИЙ СТАН ЛОПАТКИ ВІД ІНЕРЦІЙНИХ СИЛ, ЯКІ ВИНИКАЮТЬ ПРИ ОБЕРТАННІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.36.1592Анотація
Визначено напружений стан робочої лопатки від дії інерційних сил, які виникають при обертанні, методом скінченних елементів. Розглянуто вплив тріщини на напружений стан лопатки.
Посилання
Сегерлинд Л. Применение метода конечных элементов. – М.: Мир, 1979. – 392 с.
Динамика авиационных газотурбинных двигателей / под ред. И.А. Биргера, Б.Ф. Шорра. – М.: Машиностроение,1981. – 232 с.
Жирицкий Г.С., Стрункин В.А. Конструкция и рас-чет на прочность деталей паровых и газовых турбин. – М.: Машиностроение, 1968. – 520 с.
Костюк А.Г. Динамика и прочность турбомашин. – М.: Машиностроение, 1982. – 264 с.
Манушин Э.А., Суровцев И.Г. Конструирование и расчет на прочность турбомашин газотурбинных и комбинированных установок / под ред. Н.Н. Малини-на. – М.: Машиностроение, 1990. – 400 с.
Скубачевский Г.С. Авиационные газотурбинные двигатели: Конструкция и расчет деталей. – М.: Машиностроение, 1984. – 208 с.
Калявин В.П., Рыбаков Л.М. Методы и средства технической диагностики // Сб. науч. ст. – ЙошкарОла: МарГУ. 2002. – Вып. 19.– С. 184.
Зарицкий С.П. Диагностика газоперекачивающих агрегатов: Учеб. пособие: Ч. 5. – М.: Изд-во «Нефть и газ» РГУ Нефти и газа, 2003. – 102 с.
Заваркин В.П. Оценка структурной повреждаемости материала лопаток турбин на основе использования модуля Юнга в качестве диагностического признака: автореф. дис. на соиск. уч. степ. канд. техн. наук. – Рыбинск: Рыбин. гос. авиационная технол. акад., 2004. – 16 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).