Врахування персональних когнітивних характеристик при початковій підготовці диспетчерів УПР
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.87.15672Ключові слова:
диспетчер УПР, індивідуалізація процесів підготовки, персональні когнітивні характеристики, стилі навчанняАнотація
Мета: Метою цієї статті, з урахуванням еволюції процесів професійної підготовки авіаційного персоналу та розвитку інформаційних технологій, є презентація підходу до вирішення питання персоналізації навчання майбутніх диспетчерів УПР за рахунок формування індивідуальних профілів підготовки з врахуванням їх когнітивних характеристик. Метод: Стаття описує підхід, що базується на застосуванні обраного критеріально - орієнтованого тесту, за допомогою якого будуть визначатися певні стилі навчання. Результати: В залежності від виявленого індивідуального стилю навчання, будуть визначатися варіанти супроводження процесу отримання знань, умінь та навиків слухачем з боку керівника підготовки (інструктора). Обговорення: У наступному це надає можливість проектувати навчально-методичні пакети в відповідності до індивідуалізованих когнітивних здібностей «учнів» стосовно отримання та засвоєння професійно-орієнтованих навчальних матеріалів.
Посилання
The ICAO Next Generation of Aviation Professionals [NGAP] and TRAINAIR PLUS Regional Symposium. Istambul, Turkey, 17-20 June 2013.
Thorne K., McKay D. Training. Handbook of Trainer. –Saint-Petersburg: Piter, 2001. -2008p.
Logistics and Transport, Nr 2(30), 2016. Consideration of Individual Learning Styles in the Process of Professional Training of Future Air Traffic Controllers. Available at: http://www.logistics-and-transport.eu/pl/o-czasopismie/aktualny-numer#9-consideration-of-individual-learning-styles-in-the-process-of-professional-training-of-future-air-traffic-controllers-volodymyr-kolotusha-volodymyr-kharchenko.
Stili obucheniya (in Russian). Available at: https://studfile.net/preview/1773111/page:2/
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 В.П. Колотуша
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).