Дифузія імпульсного електромагнітного поля в багатошарове осердя індуктора в імпульсних пристроях
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.35.1564Анотація
Розглянуто питання про розподіл імпульсного магнітного поля в перерізі осердя індуктора індукційного прискорювача електронних пучків. Наслідком багатошарової структури шихтованого пакета осердя є магнітна та електрична анізотропія з різними значеннями швидкості проникнення поля вздовж листів феромагнетику та поперек листів. Коли тривалість імпульсу менша за одну мікросекунду, може виявитися істотна неоднорідність поля по осях перерізу осердя. Цей ефект здатний применшити ефективність використання феромагнітного матеріалу осердя та знизити ККД прискорювача. Під час конструювання індуктора необхідно досліджувати характеристики дифузії поля, щоб впевнитися в тому, що імпульсне поле здатне заповнити переріз осердя за час тривалості імпульсу. Магнітні характеристики анізотропного осердя досліджувалися в роботі шляхом одновимірного та двовимірного моделювання у квазістаціонарному наближенні з використанням традиційного рівняння дифузії поля.
Посилання
Huddle C.W., Johnson D.L., Denison G.J., Franklin T.L. Testing of the inductive cores for Hermes III // Proc. of the 6th IEEE Pulsed Power Conf. – 1987.– P. 494–497.
Информация о материалах Metglas http://www.metglas.com.
Smith C. H., Barberi L. Dynamic magnetization of metallic glasses // Proc. of the 5th IEEE Pulsed Power Conference. – 1985. – P. 664–667.
Поливанов К.М. Электродинамика вещественных сред. – М.: Энергоатомиздат, 1988. – 288 c.
Чемерис В.Т. Волновой скин-эффект в анизотропном магнитодиэлектрике // Материалы Междунар. науч.-техн. конф.: cб. – Севастополь: СевГТУ, 2007. – C. 24.
Кнопфель Г. Сверхсильные импульсные магнитные поля: пер. с англ. – М.: Мир, 1972. – 392 с.
Информация о программе QuickField http://quickfield.com.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).