ВИЗНАЧЕННЯ КРАЙОВИХ УМОВ НА ПОВЕРХНІ АЕРОДРОМНОГО ПОКРИТТЯ ДЛЯ ПОСТАНОВКИ ЗАВДАННЯ МОДЕЛЮВАННЯ ЙОГО ТЕПЛОВОГО ПОЛЯ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.34.1553Анотація
Розглянуто питання визначення межових умов на поверхні аеродромного покриття для постановки крайового завдання моделювання його теплового поля, до якого належать теплопровідність верхнього шару покриття, коефіцієнт поглинання сонячної радіації, потужність потоку сонячного випромінювання залежно від географічної широти місця, пори року, часу доби, погодних умов, тепловіддачі випромінюванням та конвекцією. Отримано розрахункові формули для чисельного розрахунку цих величин. Наведено приклад розрахунку теплового балансу поверхневого шару покриття за конкретних межових умов.
Посилання
Дмитриев Н.Н. Основы контроля и диагностики аэродромных покрытий. – К.: УТУ, 1998. – 360 с.
Украинская Советская Энциклопедия. Т. 10. – К.: Гл. ред. Укр. Сов. Энциклопедии, 1984. – С. 233.
Исаченко В.П., Осипова В. П., Сукомел А. С. Теплопередача. – М.: Энергоиздат, 1981. – 416 с.
Юдаев Б. Н. Теплопередача. – М.: Высш. шк. 1973. – 359 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).