ЗАСТОСУВАННЯ БАГАТОКРИТЕРІАЛЬНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ПРОЦЕСУ ВІДНОВЛЕННЯ СИГНАЛІВ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИМИ ПЕРЕТВОРЕННЯМИ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.18.15359Анотація
Запропоновано неточно задані системи лінійних алгебричних рівнянь, до яких зводиться диференціальна модель задачі відновлення сигналів, розв'язувати за допомогою багатокритеріальної оптимізацїі. Частинні критерії стійкості і точності утворюють багатокритеріальну цільову фунцію, що являє собою нелінійну схему компромісів. Отриманий розв’язок є оптимальним.
Посилання
Пухов Г. Е. Дифференциальные преобразования функций и уравнений. - К.: Наук, думка, 1980. - 419 с.
Пухов Г. Е. Дифференциальные спектры и модели. - К.: Наук, думка, 1990. - 184 с.
Засядько А. А. Метод смещенных дробно-рациональных дифференциальных преобразований для моделирования процесса восстановления сигналов // Вісн. ЧДТУ. - 2002. - №. 3 -С.61- 65.
Воронин А. Н. Многокритериальный синтез динамических систем. - К.: Наук, думка, 1992. - 160 с.
Верлань А. Ф., Сизиков В. С. Интегральные уравнения: методы, алгоритмы, программы: Справ, пособие. - К.: Наук, думка, 1986. - 544 с.
Тихонов А. Н., Арсенин В. Я. Методы решения некорректных задач. - М.: Наука, 1986. - 288 с.
Засядько А. А. Розв’язання задачі відновлення сигналів за допомогою однокритеріальної оптимізації // Вісн. ЖІТ1. Технічні науки. - 2002. - № 4 (23). - С. 133-136.
Жуков І. А., Засядько А. А. Багатокритеріальний метод розв’язання вироджених СЛАР // Вісн. НАУ. - 2002. - № 3. - С. 178-182.
Засядько А. А. Сравнение методов Тихонова и многокритериальной оптимизации при решении задачи восстановления сигналов // Проблемы управления и информатики. - 2003. - № 5. - С. 60-67.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).