ФУНКЦІОНАЛЬНО-СЕМАНТИЧНИЙ АНАЛІЗ СПОНУКАЛЬНОЇ МОДАЛЬНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.14.15244Анотація
Присвячено висвітленню питань, пов 'язаних з функціонально-семантичним аналізом категорії спонукальної модальності. Показано, що кваліфікацію і класифікацію інваріантів мовленнєвої реалізації спонукального значення, яке виділяється в межах об ’єктивних модальних значень, слід здійснювати з урахуванням вербальних і невербальних чинників. Орієнтованість спонукання на позитивний результат передбачає обоє язкове врахування відомих або передбачуваних фонових знань, соціального та комунікативного статусу комунікантів, ситуації мовлення.Посилання
Виноградов В. В. Избранные труды: Исследования по русской грамматике. - М: Наука, 1975. - 560 с.
Колшанскии Г. В. К вопросу о содержании языковой категории модальности // Вопр. языкознания.- 1961.-№1._ С. 94-98.
Степанов Ю. С. Имена. Предикаты. Предложения. Семиологическая грамматика. - М.: Наука, .981.-360 с.
Грамматика русского язика: В 2-х т. - М.: АН СССР, 1954.
Теория функциональной грамматики. Темпоральность. Модальность / А. В. Бондарко, Е. И. Беляева, Л. А. Бирюлин и др. - Л.: Наука, 1990. - 264 с.
Адамец П. К вопросу о модификациях (модальных трансформациях) со значением необходимости и возможности // Ceskoslovenska rusistika. - XIII. - 1968. - № 2. - С. 88-94.
Почепцов Г. Г. Комунікативний статус як параметр мовленнєвої взаємодії // Мовознавство. - 989.-№4.-С. 40-45.
Харченко С. В. Спонукальність як модально-синтаксична категорія // Наук. зап. Війн. держ. пед. н-ту ім. М. Коцюбинського. 36. наук. пр. сер.: Філологія. - 2000. - Вип. 2. - С. 142-145.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).