ОБЛАСТЬ СТІЙКОСТІ В ПРОСТОИ ПАРАМЕТРІВ ДИСКРЕТНИХ СИСТЕМ В ЗАДАНИМИ ПОКАЗНИКАМИ ЯКОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.14.15240Анотація
Pозглянуто питання побудови областей стійкості дискретних систем із заданими показниками якості в просторі параметрів, які нелінійно входять у коефіцієнти характеристичного рівняння. Завдяки використанню дискретного анаюга метода D-розбиття та розробленого алгоритму, отримано область стійкості реальної дискретної системи з конкретно заданими показниками ступеня стійкості та коливності. Запропонований підхід дає кращі показники точності визначення області стійкості та є більш ефективним і економічним з точки зору машинної реалізації, ніж існуючі універсальні числові методи.Посилання
Ципкин Я. З. Теория линейных импульсных систем. - М: Физчаттиз, 1963. - 968 с.
Шевелев А. Г. Оценка колебательности и других показателей качества переходных процессов в дискретных системах автоматического управления // Проблемы управления и информатики. - 1996. - Вып.З.-С. 52-60.
Шевелев А.Г. Анализ колебательности переходного процесса дискретных линейных систем автоматического управления // Кибернетика и вычислительная техника - 1985. - Вып. 67. - С. 33-36.
Шевелев А.Г. Оценка качества переходных процессов импульсных систем управления И Кибернетика и вычислительная техника. - 1974. - Вып. 24. - С. 15-19.
Куо Б. Теория и проектирование цифровых систем управления. - М.: Машиностроение, 1986. - 448 с.
Мовчан Л., Мовчан С. Вплив коренів чисельника передаточної функції на якість перехідного процесу систем автоматичного керування // Матеріали Шостої наукової конференції ТДТУ ім. Івана Пулюя. - 2002. - С. 80-81.
Мовчан С. Побудова області стійкості цифрових систем у площині двох параметрів, які нелінійно входять у характеристичне рівняння // Матеріали п'ятої наукової конференції ТДТУ ім. Івана Пулюя.-2001.-С. 97.
Топчеев Ю. И., Потемкин В. Г., Иваненко В. Г. Системы стабилизации. - М.: Машиностроение. 1974.-248 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).