МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМ ВИПАДКОВОГО МНОЖИННОГО ДОСТУПУ З МНОЖИННИМИ ЗАЯВКАМИ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.47.15Ключові слова:
«інтервал перетину», імовірність перетину, множинна заявка, система масового обслуговування, система випадкового множинного доступуАнотація
Досліджено системи випадкового множинного доступу з потоками нетрадиційних заявок. Показано, що як математичні моделі цих систем виступають системи масового обслугову-вання з множинними заявками, в результаті перекриття яких відбуваються інформаційнівтрати. Наведено алгоритм обчислення «інтервалу перетину» двох заявок, що складаються змножин імпульсів. Визначено оцінку ймовірності перетину цих заявок. Розглянуто метод до-слідження заміни потоку систем масового обслуговування з множинними заявками потокомз одиночними заявками. Знайдені достатні умови такої заміни. Уведено поняття системи з τ - обмеженою післядією та τ-еквівалентних потоків. Така особливість, як множинність заяв-ки, характерна для заявок в комп’ютерних та безпровідних мережах, де використовуєтьсямножинний доступ до середовища передачі даних. Це дозволяє отримати деякі показанняфункціонування таких мережПосилання
Бочаров П.П. Теория массового обслу-
живания / П.П. Бочаров, А.В. Печинкин. –
М.: РУДН, 1995. – 529 с.
Коба Е.В. Оценка вероятности наложе-
ния сигналов бортовых ответчиков методом
статистического моделирования / Е.В. Коба //
Повышение эффективности автоматизиро-
ванных систем управления: сб. науч. тр. – К.:
КИИГА, 1992. – С. 23–26.
Коба Е.В. Система обслуживания пуас-
соновского потока сдвоенных заявок /
Е.В. Коба // Доп. НАН України. – 1995. –
№3. – С. 9–11.
Дишлюк О.М. Модель процесу обслуго-
вування викликів в сотових мережах зв’яз-
ку / О.М. Дишлюк // зб. тез ІІІ Міжнар. наук.-
техн. конф. «Комп’ютерні системи та мере-
жні технології» (CSNT-2010). – К.:
НАУ-друк, 2010. – С. 35.
Хинчин А.Я. Работы по математической
теории массового обслуживания / А.Я. Хин-
чин. – М.: Гос. изд-вофиз.-мат. лит., 1963. – 235 с.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).