Спосіб прогнозування надійності зовнішнього пілота дистанційно пілотованої авіаційної системи
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.81.14598Ключові слова:
ергатична система, зовнішній пілот, людина-оператор, людський фактор, надійність людини-оператораАнотація
Обґрунтована стохастична модель дій людини-оператора ергатичної системи. Основою моделі є простий ланцюг Маркова у вигляді уніполярного сигналу. Сукупність «логічних нулів» в ній відповідає безпомилковій роботі оператора, а наявність «логічних одиниць» свідчить про помилки в його діях. Модель застосовується для прогнозування рівня надійності зовнішнього пілота дистанційно пілотованої системи. Первинні дані, яки необхідні для її наповнення, збираються під час тестування претендента на посаду зовнішнього пілота за спеціальною програмою на спеціальному тренажері. Отримані прості співвідношення, які дозволяють розраховувати ймовірність безпомилкової роботи пілота, коефіцієнтів його готовності або неготовності, ймовірність прийняття помилкового рішення при дистанційному управлінні об’єктом.
Посилання
Doc 9806 AN/763: Human Factors Guidelines for Safety Audis Manual, ICAO, 2002
Doc 10019 AN/507: Manual on Remotely Piloted Aircraft Systems (RPAS), ICAO, 2015
Doc 9683 AN/950: Human Factors Training manual, ICAO, 1998
W. Feller, An introduction to Probability Theory and its Applications, Volume 1, 3rd Edition. 1968, 528 p.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).