СИСТЕМА ДІАГНОСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОМОТОРІВ У РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.31.1456Анотація
Присвячено розробленню та дослідженню систем діагностування електромоторів, які працюють на підвищених частотах обертання. Розроблено систему діагностування електромоторів з комплексним урахуванням несправностей за неперервного діагностування на основі нейронечіткого підходу. Запропоновано використовувати аналоговий нейроконтролер, основною перевагою застосування якого є швидкість і точність отримання діагнозу за рахунок опрацювання даних з аналогових вимірюваних каналів.
Посилання
Кучерук В. Ю. Класифікація та аналіз методів оцінки стану електричних машин // Вимірювальна та обчислювальна техніка в технологічних процесах. –Хмельницький. –1999. – №4. – С. 56–62.
Кучерук В .Ю. Елементи теорії побудови систем технічного діагностування електромоторів: Монографія. – Вінниця: УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2003. – 195 с.
Moseler O., Iserman R. Application of modelbased fault detection to a brushless DC motor // IEEE Transactions on industrial electronics, Oct. 2000. – Vol. 47, N 5. – Р. 1015–1020.
Войтович О. П. Метод діагностування вентильних двигунів на основі нейронечітких систем // Вісн. Хмельниц. нац. ун-ту. – 2005. – №4. – Ч.1, т.1. (68) – С. 222–225.
Техническая диагностика вентильных преобразователей / В. В. Маркин, В. Н. Миронов, С. Г. Обухов. – М.: Энергоатомиздат, 1985. – 152 с.
Овчинников И. Е. Теория вентильных электрических двигателей. – Л.: Изд-во «Наука. Л. О.», 1985. – 164 с.
Боровиков М. А., Доманов В. И., Доманов А. В. Функциональная диагностика вентильного двигателя // Вестн. Ульян. ГТУ. – №2. – 2001. – С. 15–18.
Мельниченко А. Обучение вместо программирова-ния // Электронные компоненты и системы. – № 12 (88) . – 2004. С. 36–37.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).