АВТОМАТИЗОВАНА ОБРОБКА ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОНТРОЛЬ ПРОЦЕСІВ ЕВТРОФІКАЦІЇ У ВОДОЙМАХ ГОСПОДАРСЬКО-ПОБУТОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ НА ОСНОВІ ШТУЧНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.30.1388Анотація
Розглянуто можливості застосування комп’ютеризованих технологій для автоматизованої обробки вимірювальної інформації про розвиток водоростей (евтрофікацію) у водоймах господарсько-побутового призначення. Початковими даними для дослідження процесів евтрофікації є відеозображення проб води, які використовуються для визначення геометричних ознак, чисельності та біомаси водоростей. Для комп’ютеризованої обробки вимірювальної інформації запропоновано методи цифрової
обробки відеозображень та математичний апарат штучних нейронних мереж.
Посилання
Романенко В.Д. Основы гидроэкологии: Учеб. для вузов. – К.: Генеза, 2004. – 664 с.
Топачевский А.В., Масюк Н.П. Пресноводные водоросли Украинской ССР. – К.: Вища шк., 1981. – 333 с.
Хоружая Т.А. Методы оценки экологической опасности. – М.: Экспертное бюро, 1998. – 224 с.
Водоросли: Справ. / С.П. Васер, Н.В. Кондратьева, Н.П. Масюк и др. – К.: Наук. думка, 1989. – 608 с.
Методичні основи гідробіологічних досліджень водних екосистем / За ред. В.І. Назаренко. – К., 2002. – 48 с.
Князев В.С., Кононова И.Б. Руководство к лабораторным занятиям по общей петрографии: Учеб. пособие для вузов. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Недра, 1991. – 128 с.
Круглов В.В., Борисов В.В. Искусственные нейронные сети. Теория и практика. – М.: Горячая линия–Телеком, 2001. – 382 с.
Уоссермен Ф. Нейрокомпьютерная техника. – М.: Мир, 1992. – 127 с.
Абламейко С.В., Лагуновский Д.М. Обработка изображений: технология, методы, применение. – Минск: Ин-т техн. кибернетики НАН Беларуси, 1999. – 300 с.
Системы технического зрения (принципиальные основы, аппаратное и математическое обеспечение) / Под ред. А.Н. Писаревского, А.Ф. Чернявского. – Л.: Машиностроение, 1988. – 424 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).