ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ “РОЗСТАНОВКА АКЦЕНТІВ” ПРИ ІНФОРМАЦІЙНОМУ МОДЕЛЮВАННІ В МОНІТОРИНГОВИХ СИСТЕМАХ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.30.1387Анотація
Запропоновано технологію підвищення стійкості індуктивного моделювання об’єктів моніторингу довкілля. Експериментально підтверджено, що застосування нової технології дозволяє підвищувати стійкість інформаційної моделі до 30%.
Посилання
Голуб С.В. Моделирование мониторинговых процессов эвристической системой наблюдений // Электронное моделирование. – К. – Т. 26, № 5. – С. 55–65.
Самотуга В.В., Загородній М.В., Терещенко В.Г., Голуб С.В. Використання регіональних реєстрів шкід-ливих речовин (РВПЗ) для зниження захворюваності населення // Тез. доп. ІІ з’їзду токсикологів України. – К., 2004. – С. 82–83.
Ивахненко А.Г. Индуктивный метод самоорганизации моделей сложных систем. – К.: Наук. думка, 1981. – 296 с.
Івахненко А.Г. Системы эвристической самоорганизации в технической кибернетике. – К.: Техніка. 1971 – 372 с.
Івахненко А.Г., Зайченко Ю.П., Димитров В.Д. Принятие решений на основе самоорганизации. – М.: Сов. радио, 1976. – 280 с.
Павлов О.А. Критерій ранжування для порогового самовідбору змінних в алгоритмах МГУА // Автома-тика. – 1969. – № 4. – С. 89–91.
Висоцький В.М. Про найкращий поділ вхідних даних в алгоритмах МГУА// Автоматика. – 1976. – № 3. – С. 71–74.
Юрачковський Ю.П., Горшков А.Н. Оптимальное разбиение исходных данных на обучающую и прове-рочную последовательности на основе анализа функ-ции распределения критерия. //Автоматика. – 1980. – № 2. – С. 5–9.
Степашко В.С., Кондрашова Н.В. Исследование способов генерации вариантов разбиения выборки в алгоритмах МГУА// Пр. І Міжнар. конф. з індуктивного моделювання. – Л. 20–25 трав. 2002. – Т. 1, ч.1. – С. 90–94.
Голуб С.В., Джолос В.М. Використання евристичної системи спостереження для прогнозування післяінфарктних ускладнень // Вісн. Житомир. держ. технол. ун-ту. Техн. науки. – Житомир: ЖДТУ :Т. 2, № 4 (31). – С. 109–114.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).