Непараметричний метод оцінки багатовимірної густини ймовірності звуків мови
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.29.1369Анотація
Запропоновано новий підхід до оцінки багатовимірної щільності ймовірності звуків усної мови, заснований на використанні проекції випадкового процесу на множину випадкових величин із щільністю розподілу ймовірностей, визначених як добуток двовимірних щільностей. Оцінки двовимірних щільностей імовірності отримано за допомогою фільтрації двовимірної емпіричної характеристичної функції. На підставі непараметричної оцінки двовимірної характеристичної функції синтезовано непараметричні алгоритми класифікації звуків. Наведено приклади оцінок щільності ймовірності звукових сигналів, отриманих за пропонованою методикою.
Посилання
Бабак В.П., Белецкий А.Я., Приставка А.Ф., Приставка Ф.А. Стохастические сигналы и спектры. – К.: КИТ, 2004. – 290 с.
Sinitsyn R.B., Braun I.M., Yanovsky F.J., Nonparametric Detection of Inhomogeneous Areas in Clouds // Conf. Proc. The 11th Conf. on Microwave Technique COMITE 2001, September 18–19, 2001. – University of Pardubice, the Czech Republic. – P. 77–81.
Sinitsyn R.B., Yanovsky F.J. Kernel Estimates of the Characteristic Function for Radar Signal Detection // European Microwave Week 2005 Conf. Proc., European Radar Conf. 2005. – Paris, October 3–7, 2005. – Horizon House Publications, London. – P. 53–56.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).