Моделювання функціонування центру обробки викликів з урахуванням повторних спроб абонентів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.29.1368Анотація
Розроблено математичну модель функціонування центру обробки викликів з урахуванням повторних дзвінків абонентів, які впливають на якісні параметри функціонування центру. На основі методу Монте-Карло запропоновано алгоритм статистичної моделі функціонування системи, яка дозволяє використати як експоненціальні, так і неекспоненціальні закони розподілу та є більш адекватною до реальних центрів обробки викликів.
Посилання
Gans N., Koole G., Mandelbaum A. Telephone call centers: Tutorial, review, and research prospects // Invited review paper by Manufacturing and Service Operations Management (M&SOM). – 2003. – 5 (2). – Р. 79–141.
Mandelbaum A., Sakov A., Zeltyn S. Empirical analysis of a call center // Technical Report. – Technion, 2001. – 30 p.
Гнеденко Б.В., Коваленко И.Н. Введение в теорию массового обслуживания. – М.: Наука, 1987. – 336 с.
Falin G.I., Templeton J.G.C. Retrial queues. – London: Chapmen & Hall. – 1997. – 395 p.
Aguir M. S., Karaesmen F., Aksin Z., Chauvet F. The Impact of Retrials on Call Center Performance // OR Spectrum. – 2004. – 26(3). – P. 353–376.
Tweedie R.L. Sufficient conditions for regularity, recurrence and ergodicity of Markov processes // Math. Proc. of the Cambridge Philosophical Society. – 1975. – N78, p. 1. – P. 125–136.
Ермаков С.М., Михайлов Г.А. Курс статистического моделирования. – М.: Наука, 1976. – 320 с.
Whitt W. Understanding the efficiency of multi-server service systems // Management Sci. – 1992. – 38 (5). – P. 708–723.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).