Биття односмугового сигналу у радіоканалі гелікоптера
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.1.13654Ключові слова:
биття, гелікоптер, ефективна висота, несучий гвинт, пульсації, радіоканалАнотація
Виявлені частотні спотворення односмугового сигналу на виході слабоспрямованої антени гелікоптера, які виникають при обертанні його несучого гвинта. Оцінені витрати потужності корисного сигналу на утримання складових-сателітів, що виникають біля кожної спектральної складової корисного сигналу та існують за рахунок їх енергії. Тому відношення сигнал/завада на виході слабоспрямованої антени гелікоптера стає нижчим, ніж на її вході. Зменшення потужності корисного сигналу призведе до відповідного погіршення якості радіозв’язку.
Посилання
Denysenko A. N. (2005) Teoretycheskaja radyotekhnyka. Spravochnoe posobye [Signals Theoretical Radio Engineering. Reference book], Moscow: Hotline - Telecom, 704 p.
V. A. Ivanov and A. S. Zadorozhnіy (2013) Parametric effects in not directed antennas, installed on the helicopter fuselage, 2013 IX International conference on Antenna Theory and techniques, 16-20 September, Odessa, pp. 378 – 380. (in Ukraine).
Wayne Tomasi, (2001) Electronic Communications systems. Fundamentals Through Advanced. Derry University Phoenix, Arizona – PERSON Prentice Hall, 1350 p.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).