ОСОБЛИВОСТІ ЕКОЛОГІЧНОГО МАРКУВАННЯ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.50.135Ключові слова:
генно-модифіковані організми, екологічне маркування, екологічні показники, екологічно безпечна продукція, забруднення, здоров’я населення, стандарти, харчові продукти, якістьАнотація
Розглянуто проблему якості, безпеки продуктів харчування, ступеня забруднення їххімічними речовинами та появи генно-модифікованих організмів, які впливають на якістьпродуктів. Розкрито зміст особливостей екологічного маркування. Проведено аналіздосліджень екологічного маркування на упаковках продуктів харчування в супермаркетахКиєваПосилання
Закон України «Про якість та безпеку
продуктів і продовольчої сировини»: Прийн-
ятий 23. 12. 1997 р. № 771-97-ВР. – Режим
доступу: http://zakon.rada.gov.ua.
Тимченко О.І. Генофонд і здоров’я: що
потрібно знати пересічному українцю /
О.І. Тимченко. – К.: МВЦ «Медінформ»,
– 72 с.
Закон України «Про вилучення з обігу,
переробку і утилізацію, знищення або по-
дальше використання неякісної та небезпеч-
ної продукції»: Прийнятий 14. 01. 2000 р.
№ 1393-14-ВР. – Режим доступу:
Закон України «Про захист прав спо-
живачів»: Прийнятий 12. 05. 1991 р.
№ 1023-12-ВР. – Режим доступу:
ДСТУ 4518-2008. Національний стан-
дарт України. Продукти харчування. Марку-
вання для споживачів. Загальні правила:
Прийнятий 24. 12. 2008 р. – ВР. – Режим
доступу: http://zakon.rada.gov.ua
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).