ФОРМУВАННЯ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ ТЕРМІЧНИХ ПОЛІВ У КОМПОЗИЦІЙНОМУ МАТЕРІАЛІ ПРИ ТЕРТІ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.28.1347Анотація
Досліджено вплив температурного фактора на напружений стан, який виникає при терті в поверхневих шарах матеріалу. Напружено-деформований стан розглянуто на моделі композиційного матеріалу з неперервними високомодульними волокнами. Методами математичного моделювання досліджено вплив структурних параметрів композита на конфігурацію нестаціонарних полів температур і напружень на поверхні тертя.
Посилання
Федорченко И.М., Пугина Л.И. Композиционные спеченные антифрикционные материалы. – К.: Наук. думка, 1980. – 404 с.
Щурин А.К., Панарин В.Е., Киндрачук М.В. Износостойкость нержавеющих эвтектических сплавов с фа-зами внедрения // Пробл. трения и изнашивания. – 1981. – Вып. 19. – С. 65–73.
Кіндрачук М.В., Лучка М.В., Корнієнко А.О. Експериментально-аналітичні дослідження триботехнічних характеристик покрить матрично-наповненого типу // Пробл. трибології. – 2005. – №2. – С. 69–73.
Киндрачук М.В., Душек Ю.Я., Лучка М.В. Локальный характер напряженно-деформированного состояния композиционного материала, нагруженного силами трения // Порошковая металлургия. – 1994. – № 9–10. – С. 56–61.
Крагельский И.В., Добычин М.Н., Камбалов В.С. Основы расчетов на трение и износ. – М.: Машиностроение, 1977. – 526 с.
Мусхелишвили Н.И. Некоторые основные задачи математической теории упругости. – М.: АН СССР, 1954. – 647с.
Ванин Г.А. Новый метод учета взаимодействия в теории композиционных систем // Докл. АН УССР. Сер. А. – 1976. – № 4. – С. 321–324.
Ванин Г.А. Микромеханика композиционных материалов. – К.: Наук. думка, 1985. – 302 с.
Савуляк В.І., Березюк О.В., Дяченко В.В. Термічні поля в парах тертя з композиційних матеріалів // Пробл. трибології. – 2002.– №3, 4. – С. 124–128.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).