ВИБІР ОПТИМАЛЬНОГО ТИПУ НЕЙРОНІВ МЕРЕЖІ ДІАГНОСТУВАННЯ ТУРБОРЕАКТИВНИХ ДВОКОНТУРНИХ ДВИГУНІВ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.27.1311Анотація
Розглянуто проблему вибору типу нейронів, використовуваних нейронною мережею. Запропоновано структуру мережі, оптимальну з погляду стабільності роботи, швидкості навчання й якості розпізнавання класу технічного стану газотурбінного двигуна за параметрами його функціонування. Наведено результати досліджень.
Посилання
Медведев В.С., Потемкин В.Г. Нейронные сети. Matlab 6 / Под общ. ред. В.Г. Потемкина. –М.: ДИАЛОГ-МИФИ, 2002. – 496 с.
Кучер О.Г., Якушенко О.С., Сухоруков В.Ю. Розпізнавання технічного стану авіаційних ГТД з використанням нейронних мереж // Вісн. двигунобудування. – Запоріжжя: ЗНТУ; ХАІ, Мотор- Січ. – 2002. – №1. – С. 101 – 106.
Якушенко О.С. Нейронні мережі для діагностування газотурбінних двигунів //Вісн. НАУ. – 2004. –№ 2 (20) . – С. 67–71.
Кучер О.Г., Якушенко О.С., Сухоруков О.Ю. Оптимізація методу навчання нейронної мережі для розпізнавання класу технічного стану ГТД // Авіаційна техніка і технологія: Зб. наук. пр. – Х.: Нац. аерокосм. ун-т "ХАІ"; Миколаїв: УМФ Наука, 2004. – 7(15). – С. 184 – 188.
Адаменко В.А., Дубровин В.И., Субботин С.А. Диагностика лопаток авиадвигателей по спектрам затухающих колебаний после ударного возбуждения на основе нейронных сетей прямого распространения // Нові матеріали і технології в металургії та машинобудуванні. – 2000. – № 1. – С. 91–96.
Дубровин В.И., Субботин С.А. Построение адаптивных систем классификации на основе нейронных сетей с латеральным торможением // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. – 1999. – №2. – C. 110–114.
Журавлева Л.А., Камышин В.В. Формирование модели авиационного двигателя с использованием средств искусственного интеллекта // Матеріали МНК «Авіа-2000». – К.: НАУ, 2000. – С. 67–72.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).