ТРИБОЛОГІЯ – НАУКА ДВАДЦЯТЬ ПЕРШОГО СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.26.1253Анотація
Розглянуто вплив трибологічних процесів на надійність, довговічність, безпеку всіх типів технічних систем та роль цих процесів у техногенному навантаженні на екологію планети. Вивчено механізм трибологічних процесів. Показано принципову можливість зменшення інтенсивності потоків енергії речовини і відмов у трибологічних системах. Реалізація запропонованих механізмів дозволить поліпшити якість життя без збільшення впливу техногенної діяльності людини на природу.
Посилання
Кульгавый Э.А. Триботехнические характери-тики и их применение // Пробл. трибології. – 2003. – №3. – С. 51–61.
Кульгавый Э.А. Трибосистемы в случайных сре-дах // Пробл. трибології. – 2004. – №3. – С. 8–12.
Кульгавый Э.А. Трибология и проблемы экологии // Пробл. трибології. – 2005. –№2. – С. 113–122.
Кіндрачук М.В., Кульгавая М.Е., Корнієнко А.О. Вплив структури на закономірності припрацю-вання евтектичних сплавів // Пробл. трибології. – 2004. –№4. – С. 113–117.
Гаркунов Д.И. Триботехника. – М.: Машино-строение, 1985. – 424 с.
Зельдович Я.Б. Перемежаемость в случайных средах// УФН. – 1987. – Т. 152, Вып. 1. – С. 33–81.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).